KSET Open Air 2025.

Prizivamo ljeto multižanrovskim festivalom! U subotu, 14.6. družimo se u parku kod Routea 66 i slušamo She Loves Pablo, Vizelj, Skotni Vrag, Čuvarkuća, Tschimy i Nihil. ☀️

She Loves Pablo, groove rock bend iz Zagreba, jedan je od stupova domaće alternativne scene već gotovo 15 godina, a uz divlje nastupe koji su redovito rasprodani, karijernim koracima sve više dokazuju da su predodređeni za velike svjetske pozornice. Njihovi masni, bluesom prožeti riffovi, prodorni vokali i moćni ritmovi, u kombinaciji s eksplozivnim i preciznim nastupima zaradili su im reputaciju jednog od najboljih lokalnih live bendova. U siječnju su izdali “She Loves Pablo”, njihov četvrti studijski album koji trenutno promoviraju koncetima širom regije, ali i Europe.

Vizelj je beogradski bend poznat po snažnim koncertima, radijskim hitovima i zvuku koji spaja punk, psihodeliju, elektroniku i klasični rock. Osnovani 2013., postali su simbol nove beogradske scene i osnivači pokreta Hali Gali. Njihova dva studijska albuma, “Naj bolji” i “Ne vidim te od dima”, definiraju ih kao postmoderni bend koji izmiče žanrovima, a prepoznati su i na europskoj razini kroz turneje i festivale poput EXIT-a, MENT-a i Liverpool Sound Cityja.

Skotni Vrag je psihodelični rock kvartet iz Virovitice koji kroz humorne tekstove i žanrovski razigranu glazbu nudi duhovit i britak komentar stvarnosti. Iako novo ime na sceni, brzo su se nametnuli kao koncertna atrakcija zahvaljujući spoju prog rocka, indie i surf elemenata, groovea i jazza, što rezultira zvukom koji je i eklektičan i lako pamtljiv. Njihov scenski identitet podjednako je upečatljiv: Papa Š., Kardinal Broz, Pater Rodrigo i Monsinjor Luigi okupljeni su oko ideje glazbenog propovijedanja bez granica, a publika im sve češće prisustvuje gotovo kao ritualu.

Čuvarkuća je osiječki indie rock bend koji spaja buku i tišinu u pamtljive, modro-žute refrene. Nastali kao autorski projekt gitarista Hrvoja Dešića, danas djeluju kao prepoznatljiv kvartet koji uključuje saksofon i elektroniku. Iza sebe imaju hvaljeni album “Curino cvijeće”, četrdesetak koncerata i podršku publike i kritike.

Tschimy je mladi slovensko-gabonski glazbenik iz Ljubljane koji spaja R’n’B, soul, indie pop i gitarski pop-rock u elegantnu, autorsku produkciju. Sam piše, producira i izvodi svoju glazbu, a singlovi poput “Molokai” i “Žamet” već su osvojili radijski eter. Na pozornici nastupa s bendom i donosi emotivne, intimne live izvedbe koje osvajaju publiku.

Nihil je mladi hard rock sastav nastao 2022., a danas ga čine: Petra Jović (vokal), Karlo Kelčec (lead gitara), Luka Zetaić (ritam gitara), Luka Čuljak (bas) i Ian Mihael Vičar (bubnjevi). Njihov zvuk spaja sirovu energiju hard rocka s dozom eksperimentiranja, a već su stekli reputaciju banda koji na svakom nastupu daju sve od sebe. Zagrebački klubovi i festivalske pozornice već su osjetili njihovu moć, a sada pripremaju i debitantski album koji stiže do kraja godine.

Ulaz je slobodan!

Glavni pokrovitelj KSET Open Aira je Sky Cola.

Dizajn: Lorena Ivanišević // Media sekcija KSET-a

open air festival